Wczytuję dane...
Dostępność:do 7 dni
EAN: 5903242581793
Koszt wysyłki od: 12.30 PLN
Producent: Aliness

Aliness BeOrganic JOD produkt BIO 150 mcg x 100 tabletek
 

Jod: 

 • pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy 
 • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tarczycy 
 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego 
 • poprawia funkcje poznawcze 
 • poprawia metabolizm energetyczny 

BeOrganic BIOVit&Min’s® to suplementy diety uzupełniające dietę w naturalne witaminy i minerały, w postaci ekologicznych ekstraktów roślinnych, standaryzowanych na zawartość odpowiednich składników odżywczych. 

BeOrganic Jod BIO dostarcza wysoką dawkę naturalnego jodu (150 µg/tab), zawartego w ekologicznych, sproszkowanych algach brunatnych (Ascophyllum nodosum).  

Algi Ascophyllum nodosum to bardzo pożywne, jadalne wodorosty morskie, stanowiące naturalne źródło dobrze przyswajalnego jodu, a także innych składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Algi są zbierane w sposób zrównoważony w obszarze dziewiczych wód u wybrzeży Szkocji. Ze względu na to, że rosną w naturalnym środowisku, możemy być pewni, że na żadnym etapie produkcji nie były używane sztuczne nawozy ani środki ochrony roślin, a produkt spełnia wszystkie standardy żywności ekologicznej  

Jako bardzo dobre źródło jodu algi Ascophyllum nodosum wspomagają pracę narządów wewnętrznych, w tym tarczycy oraz pomagają uzupełnić jego niedobór. 

Jod to pierwiastek chemiczny, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jest głównie znany jako składnik tarczycy, gdzie uczestniczy w produkcji hormonów tarczycy, które regulują tempo przemiany materii i utrzymują właściwą temperaturę ciała.

Niedobór jodu jest jednym z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych na świecie i może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak niedoczynność tarczycy i powiększenie tarczycy, zwanego również gruczolakiem. W ciężkich przypadkach niedoboru jodu, może dojść do poważnego upośledzenia umysłowego i fizycznego.

Dobrym źródłem jodu są produkty pochodzenia morskiego, takie jak ryby i skorupiaki, a także jodowane sól kuchenną. W niektórych krajach, jod jest dodawany do powszechnego stosowania soli kuchennej, aby zapobiegać niedoborom. Suplementacja jodem powinna być jednak kontrolowana i skonsultowana z lekarzem, ponieważ nadmiar jodu może również prowadzić do problemów zdrowotnych.

Podsumowując, jod jest ważnym składnikiem naszego organizmu i ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość tego pierwiastka w diecie. Zdrowe i zrównoważone odżywianie, w połączeniu z dostępem do wody jodowanej, może pomóc uniknąć niedoboru jodu i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.Składniki suplementu diety: Ekologiczna alga Ascophyllum nodosum w proszku, substancja wypełniająca: ekologiczny błonnik akacjowy.

Składniki

1 tabletka

Ekologiczna alga Ascophyllum nodosum w proszku 

230 mg 

w tym jod 

150 mcg (100% RWS)* 

*RWS Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

Sposób użycia:
Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 tabletka w trakcie lub po posiłku popijając wodą.

Ważne:
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.


Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

Ilość:
100 tabletek


Produkt Bio:
Tak

Termin ważności:
Oferowane produkty są świeże i nadają się do użycia. Na życzenie klienta możemy podać aktualną datę ważności danego produktu.

  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...


   e-mail:
  sklep@suplio.pl

  Telefon:
  +48 503 836 852